Najczęstsze pytania

Kiedy rezerwować sesję noworodkową?

Bezpiecznie jest zabukować termin sesji noworodkowej, kiedy przyszła mama jest jeszcze w ciąży. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że data porodu może ulec przesunięciu, niemniej jednak warto wstępnie ustalić i zarezerwować termin w moim kalendarzu. Nowo upieczona mama powinna skontaktować się ze mną 2-3 dni po urodzeniu malucha, aby ostatecznie potwierdzić termin sesji zdjęciowej.

Gdzie realizowana jest sesja noworodkowa?

Zależy mi aby sesja maluszka przebiegała bezproblemowo a efekty były zachwycające zatem zapraszam do studnia w Plewiskach (k. Poznania). Studio to miejsce gdzie mam wszystko pod ręką i mogę stworzyć maluszkowi kolorowy i bajeczny świat ujęć fotograficznych.  

Kiedy maluch jest gotowy na sesję zdjęciową?

Najlepszym czasem dla noworodka na pierwszą sesję fotograficzną to czas pomiędzy 4 a 14 dniem. W tym okresie noworodek jeszcze nie cierpi na kolki i dużo śpi, co nie ukrywam dużo ułatwia pracę przy układaniu malucha i stylizacji ujęć.

Czy maluch musi mieć swoje ubranka na sesję zdjęciową?

Jestem w pełni przygotowana do różnych stylizacji noworodka podczas sesji zdjęciowej. Ze swojej strony zapewniam wszystkie potrzebne do sesji akcesoria: kocyki, koszyki, czapeczki, ubranka.

Ile przeważnie trwa sesja noworodkowa?

Wszystko zależy od małego modela. Zazwyczaj sesję fotograficzną udaje się zrealizować w przeciągu 4 godzin. Muszę wspomnieć, że samo fotografowanie zdecydowanie trwa krótko. Natomiast dużo czasu przekierowane jest na karmieniu maleństwa, usypianiu, przewijaniu i układaniu. W praktyce realizuję jedną sesję zdjęciową dziennie i zaznaczam rodzicom aby w danym dniu nie organizowali innych spraw ponieważ może się zdarzyć, iż czas realizacji sesji będzie nieco wydłużony.

Czy noworodek musi się specjalnie przygotować na sesję?

Aby sprawnie przebiegła sesja zdjęciowa możemy się do niej przygotować. Przede wszystkim jadąc na sesję zależy nam aby Maluszek jak najmniej spał w samochodzie wtedy więcej śpi podczas sesji. Dodatkowo jeżeli mama wspiera się sztucznym mlekiem warto zabrać je ze sobą wraz z buteleczką na sesję. Najedzony maluszek śpi dłużej i mało się budzi. Maluszka karmimy pierwszy raz przed samym rozpoczęciu sesji.

Czy podczas wykonywania zdjęć maluchowi nie jest zimno?

Podczas realizacji zdjęć temperatura jest odpowiednia dla małego modela. Studio jest specjalnie dogrzewane aby cały czas panowała ciepła i miła atmosfera.

Kto uczestniczy w sesji zdjęciowej?

W trakcie sesji ważne jest aby wraz z noworodkiem było jak najmniej osób. Na sesje zapraszam zatem maluchy z ich rodzicami (zazwyczaj mamą), która aktywnie pomaga w jej przebiegu.

Uchwyć piękne chwile

Moje motto to „zatrzymać pierwsze chwile szczęścia one tak szybko mijają”.

Dziś tworzę zdjęcia, które zapisują ważne momenty niezwykłych historii.

Jeśli nie odpowiedziałam na Twoje wszystkie pytania to zapraszam do kontaktu.

Kontakt

Skontaktuj się ze mną

Studio Fotograficzne
ul. Jesienna 60/2
62-064 Plewiska k. Poznania

+48 603 945 440

studio@dariasadowska.pl

Projekt i Realizacja: WiDI ART Studio